Tıbbı malzeme sektöründe uzun yıllar dünya markalarının Gaziantep merkez olmak üzere Güneydoğu Anadolu bölge temsilciliğini yaptık. Edindiğimiz tecrübelerin sonucunda OLİGA Mak. İth. İhr. Ltd. Şti.ni kurmaya karar verdik. Henüz çok genç bir firma olan OLİGA, ardında ciddi bir mücadeleyi, azmi, sabrı ve sürekli “öğrenme”yle geçen bir zaman dilimini kapsamaktadır. Alanımızda lider olmayı hedefleyen şirketimiz, iş yaparken sahip olduğu “değerler”i esas alır, büyümenin ve bereketin bu değerlerden geldiğine inanır. 

Vizyonu, Türkiye’de sağlık sektöründe lider olmak ve bunun devamlılığını sağlamak olan OLİGA, operasyonlarının odağını özellikli malzemeyi en uygun fiyatla bayilerine sunmak olarak belirlemiştir. Bayilerinin değerini bilir ve önce onların memnuniyetini sağlar. OLİGA bu odaklanma ile bugün Türkiye´nin en aktif medikal şirketleri ile bayilik anlaşması yapan distribütör konumundadır.

başarı alanlarımız olarak görüyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olan 2023’e geldiğimizde gerek yaptığımız ithalat rakamları gerekse de gerçekleştireceğimiz ihracatla sağlık sektöründe dünya çapında bir oyuncu olmayı hedefliyoruz. Yaratacağımız markaları tüm dünyaya duyurmak ve geleceğin parlak ışığını görmek beni oldukça heyecanlandırıyor.

Bu başarıya ortak olan başta çalışma arkadaşlarıma ve bizden desteğini esirgemeyen tüm dostlarımıza şükranlarımı sunar, henüz başında olduğumuz uzun yolculuğumuzda sağlık, mutluluk ve birliktelik dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla,

Fatih Söylemez 
CEO